9T04021A4702DBHF3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9T04021A4702DBHF3
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 47K OHM 0.5% 1/16W 0402
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
300μm
Supplier Device Package :
Case Code (Metric) :
Width :
500μm
Resistance :
47kOhms
Series :
RT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
62.5mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Thin Film
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Length :
1mm
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Published :
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated DC :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
9T04021A4702DBHF3
YAGEO 9T04021A4702DBHF3
RT Series, Thin Film, 47kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C