9T04021A12R4CBHF3
Mfr.Part #
9T04021A12R4CBHF3
Description
RES SMD 12.4OHM 0.25% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±0.25%
Supplier Device Package :
Resistance :
12.4Ohms
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Length :
1mm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Power Rating :
62.5mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Thin Film
Width :
500μm
Datasheets
9T04021A12R4CBHF3
YAGEO 9T04021A12R4CBHF3
RT Series, Thin Film, 12.4Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C