9T04021A1201CBHF3
Mfr.Part #
9T04021A1201CBHF3
Description
RES SMD 1.2KOHM 0.25% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Thin Film
Length :
1mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Width :
500μm
Tolerance :
±0.25%
Power Rating :
62.5mW
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Resistance :
1.2kOhms
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
9T04021A1201CBHF3
YAGEO 9T04021A1201CBHF3
RT Series, Thin Film, 1.2kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C