9C06031A6190FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A6190FKHFT
Description
RES SMD 619 OHM 1% 1/10W 0603
Resistance :
619Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Lead Free :
Contains Lead
Pbfree Code :
No
Mounting Feature :
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
9C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±1%
Thick Film
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Construction :
Chip
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
9C06031A6190FKHFT
YAGEO 9C06031A6190FKHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 9C Series, Thick Film, 619Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C