9C06031A4003FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A4003FKHFT
Description
RES SMD 400K OHM 1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
787.4μm
Resistance :
400kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Series :
RC
Height :
558.8μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Length :
1.6002mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Power Dissipation :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Supplier Device Package :
Voltage - Rated DC :
50V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±1%
Packaging :
Cut Tape (CT)
Case Code (Metric) :
Datasheets
9C06031A4003FKHFT
YAGEO 9C06031A4003FKHFT
RC Series, Thick Film, 400kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C