9C06031A3903FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A3903FKHFT
Description
RES SMD 390K OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
1%
HTS Code :
Operating Temperature (Max) :
155°C
450μm
Width :
800μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Rated Temperature :
70°C
Length :
1.6mm
Case Code (Metric) :
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
390kOhm
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Datasheets
9C06031A3903FKHFT
YAGEO 9C06031A3903FKHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 390kOhm, 1%,