9C06031A3830FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A3830FKHFT
Description
RES SMD 383 OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature (Max) :
155°C
Resistance :
383Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
FIXED RESISTOR
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Length :
1.6mm
Tolerance :
1%
Power Rating :
100mW
LASER TRIMMABLE
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
50V