9C06031A3000FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A3000FKHFT
Description
RES SMD 300 OHM 1% 1/10W 0603
Thick Film
Mounting Feature :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
Power Rating :
100mW
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
300Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
No
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Construction :
Chip
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
50V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
9C
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Published :
Datasheets
9C06031A3000FKHFT
YAGEO 9C06031A3000FKHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 9C Series, Thick Film, 300Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C