9C06031A2204JLHFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9C06031A2204JLHFT
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 2.2M OHM 5% 1/10W 0603
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Published :
Height :
450μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Resistance :
2.2MOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Composition :
Thick Film
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
800μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Lead Free :
Contains Lead
Length :
1.6mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
Voltage - Rated DC :
50V
Series :
9C
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
9C06031A2204JLHFT
YAGEO 9C06031A2204JLHFT
9C Series, Thick Film, 2.2MOhms, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C