627W17W2324-3ND
Mfr.Part #
627W17W2324-3ND
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Number of Positions :
17 Position
Flange Feature :
Board Side (M3)
Current Rating (Amps) :
5A, 30A
Current Rating :
30 A
Voltage Rating :
125 V
Datasheets
627W17W2324-3ND
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627W17W2324-3ND from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-25°C ~ 85°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, 627W17W2324-3ND pinout, 627W17W2324-3ND datasheet PDF, 627W17W2324-3ND amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627W17W2324-3ND ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627W17W2324-3ND
627-WC Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 17 Position-Position Male Signal and Power Solder 3 (DB, B) - 17W2 Panel Mount, Through Hole Copper Alloy Gold Steel, Nickel Plated
627W17W2324-3ND Overview
627W17W2324-3ND Features
627-WC series
627W17W2324-3ND Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627W17W2324-3ND D-Sub Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP