627W11W1122-2NA
Mfr.Part #
627W11W1122-2NA
Flange Feature :
Housing/Shell (M3)
Current Rating (Amps) :
5A, 20A
Current Rating :
20 A
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Voltage Rating :
125 V
Number of Positions :
11 Position
Datasheets
627W11W1122-2NA
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627W11W1122-2NA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Operating Temperature:-25°C ~ 85°C, 627W11W1122-2NA pinout, 627W11W1122-2NA datasheet PDF, 627W11W1122-2NA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627W11W1122-2NA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627W11W1122-2NA
627-WC Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 11 Position-Position Male Signal and Power Solder Cup 2 (DA, A) - 11C1, 11W1 Panel Mount, Through Hole Copper Alloy Gold Steel, Nickel Plated
627W11W1122-2NA Overview
627W11W1122-2NA Features
627-WC series
627W11W1122-2NA Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627W11W1122-2NA D-Sub Connectors applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP