627W17W2322-1N2
Mfr.Part #
627W17W2322-1N2
Description
CONN D-SUB PLUG 17P PNL MNT
Number of Positions :
17 Position
Current Rating :
10 A
Contact Finish Thickness :
15.0μin (0.38μm)
Features :
Grounding Indents, Shielded
Flange Feature :
Housing/Shell (4-40)
Current Rating (Amps) :
5A, 10A
Voltage Rating :
125 V
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Datasheets
627W17W2322-1N2
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627W17W2322-1N2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-25°C ~ 85°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, 627W17W2322-1N2 pinout, 627W17W2322-1N2 datasheet PDF, 627W17W2322-1N2 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627W17W2322-1N2 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627W17W2322-1N2
627-WC Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 17 Position-Position Male Signal and Power Solder Cup 3 (DB, B) - 17W2 Panel Mount, Through Hole Copper Alloy Gold Steel, Nickel Plated
627W17W2322-1N2 Overview
627W17W2322-1N2 Features
627-WC series
627W17W2322-1N2 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627W17W2322-1N2 D-Sub Connectors applications.
  • Datacom
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP