627W17W2224-2ND
Mfr.Part #
627W17W2224-2ND
Description
CONN D-SUB PLUG 17P PNL MNT SLDR
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Current Rating (Amps) :
5A, 20A
Features :
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Flange Feature :
Board Side (M3)
Voltage Rating :
125 V
Current Rating :
20 A
Number of Positions :
17 Position
Termination :
Solder
Datasheets
627W17W2224-2ND
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627W17W2224-2ND from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-25°C ~ 85°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, 627W17W2224-2ND pinout, 627W17W2224-2ND datasheet PDF, 627W17W2224-2ND amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627W17W2224-2ND ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627W17W2224-2ND
627-WC Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 17 Position-Position Male Signal and Power Solder 3 (DB, B) - 17W2 Panel Mount, Through Hole Copper Alloy Gold Steel, Nickel Plated
627W17W2224-2ND Overview
627W17W2224-2ND Features
627-WC series
627W17W2224-2ND Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627W17W2224-2ND D-Sub Connectors applications.
  • Instrumentation
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP