627W17W2224-2N2
Mfr.Part #
627W17W2224-2N2
Description
CONN D-SUB PLUG 17P PNL MNT SLDR
Number of Positions :
17 Position
Current Rating (Amps) :
5A, 20A
Flange Feature :
Housing/Shell (4-40)
Current Rating :
20 A
Termination :
Solder
Voltage Rating :
125 V
Features :
Grounding Indents, Shielded
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Datasheets
627W17W2224-2N2
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627W17W2224-2N2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Operating Temperature:-25°C ~ 85°C, 627W17W2224-2N2 pinout, 627W17W2224-2N2 datasheet PDF, 627W17W2224-2N2 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627W17W2224-2N2 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627W17W2224-2N2
627-WC Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 17 Position-Position Male Signal and Power Solder 3 (DB, B) - 17W2 Panel Mount, Through Hole Copper Alloy Gold Steel, Nickel Plated
627W17W2224-2N2 Overview
627W17W2224-2N2 Features
627-WC series
627W17W2224-2N2 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627W17W2224-2N2 D-Sub Connectors applications.
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP