627W17W2124-4ND
Mfr.Part #
627W17W2124-4ND
Description
CONN D-SUB PLUG 17P PNL MNT SLDR
Contact Finish Thickness :
5.00µin (0.127µm)
Current Rating :
40 A
Contact Arrangement :
17W2
Number of Positions :
17 Position
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Base Product Number :
627W17W
Current Rating (Amps) :
5A, 40A
Shell Size, Connector Layout :
3 (DB, B) - 17W2
Voltage Rating :
125 V
Datasheets
627W17W2124-4ND
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627W17W2124-4ND from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-25°C ~ 85°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, 627W17W2124-4ND pinout, 627W17W2124-4ND datasheet PDF, 627W17W2124-4ND amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627W17W2124-4ND ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627W17W2124-4ND
627-WC Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 17 Position-Position Male Signal and Power Solder 3 (DB, B) - 17W2 Panel Mount, Through Hole Copper Alloy Gold Steel, Nickel Plated
627W17W2124-4ND Overview
627W17W2124-4ND Features
627-WC series
627W17W2124-4ND Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627W17W2124-4ND D-Sub Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP