627W11W1322-2N2
Mfr.Part #
627W11W1322-2N2
Description
CONN D-SUB PLUG 11P PNL MNT
Voltage Rating :
125 V
Backset Spacing :
Features :
Grounding Indents, Shielded
Current Rating :
20 A
Contact Finish Thickness :
15.0μin (0.38μm)
Flange Feature :
Housing/Shell (4-40)
Current Rating (Amps) :
5A, 20A
Number of Positions :
11 Position
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Datasheets
627W11W1322-2N2
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627W11W1322-2N2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Operating Temperature:-25°C ~ 85°C, 627W11W1322-2N2 pinout, 627W11W1322-2N2 datasheet PDF, 627W11W1322-2N2 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627W11W1322-2N2 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627W11W1322-2N2
627-WC Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 11 Position-Position Male Signal and Power Solder Cup 2 (DA, A) - 11C1, 11W1 Panel Mount, Through Hole Copper Alloy Gold Steel, Nickel Plated
627W11W1322-2N2 Overview
627W11W1322-2N2 Features
627-WC series
627W11W1322-2N2 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627W11W1322-2N2 D-Sub Connectors applications.
  • All Electrical Machinery
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP