515D226M315DK6AE3
Mfr.Part #
515D226M315DK6AE3
Description
CAP ALUM 22UF 20% 315V RADIAL
Ripple Current @ High Frequency :
192mA @ 10kHz
Size / Dimension :
0.492Dia 12.50mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Factory Lead Time :
26 Weeks
Height Seated (Max) :
0.984 25.00mm
Min Operating Temperature :
-25°C
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
85°C
Tolerance :
±20%
Life (Hours) :
2000 hours
Voltage - Rated :
315V
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Polarity :
Polar
Capacitance :
22µF
Ripple Current :
120mA
Ripple Current @ Low Frequency :
120mA @ 120Hz
Published :
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Datasheets
515D226M315DK6AE3
Vishay / Sprague 515D226M315DK6AE3
515D 22μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 120mA 0.492Dia 12.50mm -25°C~85°C Polar 5.0038mm Radial, Can