515CDB58M8375AAG
Mfr.Part #
515CDB58M8375AAG
Description
XTAL OSC VCXO 58.8375MHZ CMOS
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
58.8375MHz
Current - Supply (Max) :
29mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Power Supplies :
3.3V
Frequency Stability :
±20ppm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Voltage - Supply :
3.3V
Supply Voltage :
3.3V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Operating Frequency :
58.8375MHz
Absolute Pull Range (APR) :
±30ppm
Datasheets
515CDB58M8375AAG
Skyworks Solutions, Inc. 515CDB58M8375AAG
515CDB58M8375AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD