515CDB16M3840AAGR
Mfr.Part #
515CDB16M3840AAGR
Description
XTAL OSC VCXO 16.3840MHZ CMOS
Power Supplies :
3.3V
Absolute Pull Range (APR) :
±30ppm
Frequency :
16.384MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Current - Supply (Max) :
29mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Supply Voltage :
3.3V
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Operating Frequency :
16.384MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±20ppm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Datasheets
515CDB16M3840AAGR
Skyworks Solutions, Inc. 515CDB16M3840AAGR
515CDB16M3840AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD