515CDA77M7600AAGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
515CDA77M7600AAGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 77.7600MHZ CMOS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Qualification Status :
Not Qualified
Function :
Enable/Disable
Type :
VCXO
Factory Lead Time :
6 Weeks
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Absolute Pull Range (APR) :
±30ppm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Voltage - Supply :
3.3V
Reach Compliance Code :
Compliant
Supply Voltage :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Operating Frequency :
77.76MHz
Current - Supply (Max) :
29mA
Output :
CMOS
Surface Mount :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Power Supplies :
3.3V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Base Resonator :
Crystal
Frequency :
77.76MHz
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Frequency Stability :
±20ppm
Series :
Si515
Number of Terminations :
6
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
515CDA77M7600AAGR
Skyworks Solutions, Inc. 515CDA77M7600AAGR
515CDA77M7600AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD