515CDA77M7600AAG
Mfr.Part #
515CDA77M7600AAG
Description
XTAL OSC VCXO 77.7600MHZ CMOS
Surface Mount
Power Supplies :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Qualification Status :
Not Qualified
Supply Voltage :
3.3V
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Voltage - Supply :
3.3V
Packaging :
Strip
Frequency Stability :
±20ppm
Absolute Pull Range (APR) :
±30ppm
Frequency :
77.76MHz
CMOS
Number of Terminations :
6
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Frequency :
77.76MHz
Current - Supply (Max) :
29mA
Datasheets
515CDA77M7600AAG
Skyworks Solutions, Inc. 515CDA77M7600AAG
515CDA77M7600AAG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD