515CDA27M0000AAGR
Mfr.Part #
515CDA27M0000AAGR
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC VCXO 27.0000MHZ CMOS
Type :
VCXO
Reach Compliance Code :
Compliant
Qualification Status :
Not Qualified
Factory Lead Time :
6 Weeks
Frequency Stability :
±20ppm
Current - Supply (Max) :
29mA
CMOS
Power Supplies :
3.3V
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Surface Mount :
yes
Number of Terminations :
6
Voltage - Supply :
3.3V
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Supply Voltage :
3.3V
Operating Frequency :
27MHz
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Absolute Pull Range (APR) :
±30ppm
Frequency :
27MHz
Datasheets
515CDA27M0000AAGR
Skyworks Solutions, Inc. 515CDA27M0000AAGR
515CDA27M0000AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD