515CDA27M0000AAG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
515CDA27M0000AAG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 27.0000MHZ CMOS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
Si515
Frequency Stability :
±20ppm
Base Resonator :
Crystal
Voltage - Supply :
3.3V
Current - Supply (Max) :
29mA
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Number of Terminations :
6
Supply Voltage :
3.3V
Operating Frequency :
27MHz
Frequency :
27MHz
Absolute Pull Range (APR) :
±30ppm
Packaging :
Strip
Power Supplies :
3.3V
Reach Compliance Code :
Compliant
Type :
VCXO
Mounting Type :
Surface Mount
Qualification Status :
Not Qualified
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Function :
Enable/Disable
Output :
CMOS
Datasheets
515CDA27M0000AAG
Skyworks Solutions, Inc. 515CDA27M0000AAG
515CDA27M0000AAG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD