515CDA25M0000AAG
Mfr.Part #
515CDA25M0000AAG
Description
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ CMOS
Oscillators
Supply Voltage :
3.3V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Linearity :
5%
Frequency Stability :
±20ppm
Operating Frequency :
25MHz
Current - Supply (Max) :
29mA
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Absolute Pull Range (APR) :
±30ppm
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Frequency :
25MHz
Control Voltage-Max :
2.97V
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
JESD-609 Code :
e4
Rise Time-Max :
1.2ns
Fall Time-Max :
1.2ns
Factory Lead Time :
4 Weeks
Surface Mount :
yes
Symmetry-Max :
52/48%
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Control Voltage-Min :
0.33V
Voltage - Supply :
3.3V
Datasheets
515CDA25M0000AAG
Skyworks Solutions, Inc. 515CDA25M0000AAG
515CDA25M0000AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD