515CDA24M5760AAGR
Mfr.Part #
515CDA24M5760AAGR
Description
XTAL OSC VCXO 24.5760MHZ CMOS
Oscillators
Number of Terminations :
6
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Absolute Pull Range (APR) :
±30ppm
Voltage - Supply :
3.3V
Factory Lead Time :
6 Weeks
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Reach Compliance Code :
Compliant
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Tape and Reel (TR)
Supply Voltage :
3.3V
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency :
24.576MHz
Qualification Status :
Not Qualified
Current - Supply (Max) :
29mA
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Power Supplies :
3.3V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Frequency :
24.576MHz
Datasheets
515CDA24M5760AAGR
Skyworks Solutions, Inc. 515CDA24M5760AAGR
515CDA24M5760AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD