515CDA22M5792AAGR
Mfr.Part #
515CDA22M5792AAGR
Description
XTAL OSC VCXO 22.5792MHZ CMOS
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Frequency :
22.5792MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Absolute Pull Range (APR) :
±30ppm
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Terminations :
6
Current - Supply (Max) :
29mA
Qualification Status :
Not Qualified
Factory Lead Time :
6 Weeks
Frequency Stability :
±20ppm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Type :
VCXO
Supply Voltage :
3.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Frequency :
22.5792MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Power Supplies :
3.3V
Datasheets
515CDA22M5792AAGR
Skyworks Solutions, Inc. 515CDA22M5792AAGR
515CDA22M5792AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD