515CDA10M0000AAGR
Mfr.Part #
515CDA10M0000AAGR
Description
XTAL OSCILLATOR
Oscillators
Supply Voltage :
3.3V
Current - Supply (Max) :
29mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Frequency :
10MHz
6-SMD, No Lead
Qualification Status :
Not Qualified
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
Si515
Power Supplies :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency Stability :
±20ppm
Operating Frequency :
10MHz
Number of Terminations :
6
Voltage - Supply :
3.3V
Absolute Pull Range (APR) :
±30ppm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Datasheets
515CDA10M0000AAGR
Skyworks Solutions, Inc. 515CDA10M0000AAGR
515CDA10M0000AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD