515CDA000256AAGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
515CDA000256AAGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 256.0000MHZ CMOS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Type :
VCXO
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Base Resonator :
Crystal
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Output :
CMOS
Factory Lead Time :
6 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
256MHz
Function :
Enable/Disable
Series :
Si515
Absolute Pull Range (APR) :
±30ppm
Current - Supply (Max) :
29mA
Reach Compliance Code :
Compliant
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency Stability :
±20ppm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Datasheets
515CDA000256AAGR
Skyworks Solutions, Inc. 515CDA000256AAGR
515CDA000256AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD