515CCB1M95840AAGR
Mfr.Part #
515CCB1M95840AAGR
Description
XTAL OSC VCXO 1.9584MHZ CMOS SMD
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Reach Compliance Code :
Compliant
Series :
Si515
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Control Voltage-Max :
2.97V
Linearity :
5%
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
JESD-609 Code :
e4
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency :
1.9584MHz
Symmetry-Max :
52/48%
Frequency Stability :
±20ppm
Supply Voltage :
3.3V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Control Voltage-Min :
0.33V
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Current - Supply (Max) :
29mA
Operating Frequency :
1.9584MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Output :
CMOS
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Fall Time-Max :
1.2ns
Surface Mount :
yes
Rise Time-Max :
1.2ns
Datasheets
515CCB1M95840AAGR
Skyworks Solutions, Inc. 515CCB1M95840AAGR
515CCB1M95840AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD