515CCB19M4400AAGR
Mfr.Part #
515CCB19M4400AAGR
Description
XTAL OSC VCXO 19.4400MHZ CMOS
Voltage - Supply :
3.3V
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Frequency Stability :
±20ppm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Power Supplies :
3.3V
Surface Mount :
yes
Reach Compliance Code :
Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
CMOS
Supply Voltage :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Type :
VCXO
Operating Frequency :
19.44MHz
Number of Terminations :
6
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Qualification Status :
Not Qualified
Frequency :
19.44MHz
Current - Supply (Max) :
29mA
Datasheets
515CCB19M4400AAGR
Skyworks Solutions, Inc. 515CCB19M4400AAGR
515CCB19M4400AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD