515CCB19M4400AAG
Mfr.Part #
515CCB19M4400AAG
Description
XTAL OSC VCXO 19.4400MHZ CMOS
1 (Unlimited)
Reach Compliance Code :
Compliant
Number of Terminations :
6
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
CMOS
Supply Voltage :
3.3V
Voltage - Supply :
3.3V
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Surface Mount :
yes
Qualification Status :
Not Qualified
Base Resonator :
Crystal
Operating Frequency :
19.44MHz
Packaging :
Strip
Current - Supply (Max) :
29mA
Power Supplies :
3.3V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency :
19.44MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
515CCB19M4400AAG
Skyworks Solutions, Inc. 515CCB19M4400AAG
515CCB19M4400AAG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD