515CCA61M4400AAGR
Mfr.Part #
515CCA61M4400AAGR
Description
XTAL OSC VCXO 61.4400MHZ CMOS
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Enable/Disable
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Supply :
3.3V
Supply Voltage :
3.3V
Rise Time-Max :
1.2ns
Control Voltage-Min :
0.33V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
29mA
Control Voltage-Max :
2.97V
Base Resonator :
Crystal
Symmetry-Max :
52/48%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e4
Reach Compliance Code :
Compliant
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Surface Mount :
yes
Linearity :
5%
Si515
Fall Time-Max :
1.2ns
Frequency Stability :
±20ppm
Operating Frequency :
61.44MHz
Frequency :
61.44MHz
Datasheets
515CCA61M4400AAGR
Skyworks Solutions, Inc. 515CCA61M4400AAGR
515CCA61M4400AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD