515CCA61M4400AAG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
515CCA61M4400AAG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 61.4400MHZ CMOS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Stability :
±20ppm
Linearity :
5%
Control Voltage-Min :
0.33V
Packaging :
Strip
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
VCXO
Control Voltage-Max :
2.97V
Package / Case :
6-SMD, No Lead
JESD-609 Code :
e4
Rise Time-Max :
1.2ns
Symmetry-Max :
52/48%
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Reach Compliance Code :
Compliant
Series :
Si515
Fall Time-Max :
1.2ns
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Max) :
29mA
Frequency :
61.44MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Supply Voltage :
3.3V
Operating Frequency :
61.44MHz
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
6 Weeks
Output :
CMOS
Base Resonator :
Crystal
Datasheets
515CCA61M4400AAG
Skyworks Solutions, Inc. 515CCA61M4400AAG
515CCA61M4400AAG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD