515CCA3M58400AAGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
515CCA3M58400AAGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSCILLATOR
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Type :
VCXO
Output :
CMOS
Frequency :
3.584MHz
Current - Supply (Max) :
29mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
Si515
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Function :
Enable/Disable
Factory Lead Time :
6 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
3.3V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency Stability :
±20ppm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Datasheets
515CCA3M58400AAGR
Skyworks Solutions, Inc. 515CCA3M58400AAGR
515CCA3M58400AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD