515CCA3M58400AAG
Mfr.Part #
515CCA3M58400AAG
Description
XTAL OSCILLATOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency :
3.584MHz
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Stability :
±20ppm
Current - Supply (Max) :
29mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
3.3V
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Datasheets
515CCA3M58400AAG
Skyworks Solutions, Inc. 515CCA3M58400AAG
515CCA3M58400AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD