515CCA19M4400AAGR
Mfr.Part #
515CCA19M4400AAGR
Description
XTAL OSC VCXO 19.4400MHZ CMOS
Oscillators
Reach Compliance Code :
Compliant
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Supply :
3.3V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Max) :
29mA
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Frequency Stability :
±20ppm
Surface Mount :
yes
Number of Terminations :
6
Supply Voltage :
3.3V
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Frequency :
19.44MHz
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
6 Weeks
Qualification Status :
Not Qualified
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Operating Frequency :
19.44MHz
Power Supplies :
3.3V
Datasheets
515CCA19M4400AAGR
Skyworks Solutions, Inc. 515CCA19M4400AAGR
515CCA19M4400AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD