515CCA19M4400AAG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
515CCA19M4400AAG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 19.4400MHZ CMOS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Frequency :
19.44MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Terminations :
6
Series :
Si515
Frequency Stability :
±20ppm
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Power Supplies :
3.3V
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Type :
VCXO
Factory Lead Time :
6 Weeks
Operating Frequency :
19.44MHz
Output :
CMOS
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
RoHS Status :
RoHS Compliant
Qualification Status :
Not Qualified
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Base Resonator :
Crystal
Supply Voltage :
3.3V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Max) :
29mA
Function :
Enable/Disable
Reach Compliance Code :
Compliant
Datasheets
515CCA19M4400AAG
Skyworks Solutions, Inc. 515CCA19M4400AAG
515CCA19M4400AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD