515CCA15M3600AAGR
Mfr.Part #
515CCA15M3600AAGR
Description
XTAL OSC VCXO 15.3600MHZ CMOS
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Surface Mount :
yes
Number of Terminations :
6
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
6 Weeks
Power Supplies :
3.3V
Operating Frequency :
15.36MHz
Supply Voltage :
3.3V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
Si515
Qualification Status :
Not Qualified
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency :
15.36MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Current - Supply (Max) :
29mA
Voltage - Supply :
3.3V
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Datasheets
515CCA15M3600AAGR
Skyworks Solutions, Inc. 515CCA15M3600AAGR
515CCA15M3600AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD