515CCA15M3600AAG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
515CCA15M3600AAG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 15.3600MHZ CMOS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Qualification Status :
Not Qualified
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
VCXO
Function :
Enable/Disable
Supply Voltage :
3.3V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Terminations :
6
Power Supplies :
3.3V
Operating Frequency :
15.36MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Supply :
3.3V
Output :
CMOS
Frequency :
15.36MHz
Base Resonator :
Crystal
Reach Compliance Code :
Compliant
Current - Supply (Max) :
29mA
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Frequency Stability :
±20ppm
Series :
Si515
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Datasheets
515CCA15M3600AAG
Skyworks Solutions, Inc. 515CCA15M3600AAG
515CCA15M3600AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD