515CBA4M09600AAG
Mfr.Part #
515CBA4M09600AAG
Manufacturer
Silicon Labs
Description
XTAL OSC VCXO 4.0960MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Silicon Labs
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
4.096MHz
Factory Lead Time :
4 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Strip
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e4
Si515
Linearity :
5%
Reach Compliance Code :
Compliant
Control Voltage-Min :
0.33V
Type :
VCXO
Fall Time-Max :
1.2ns
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Frequency :
4.096MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Supply Voltage :
3.3V
Symmetry-Max :
52/48%
Current - Supply (Max) :
29mA
Control Voltage-Max :
2.97V
Absolute Pull Range (APR) :
±80ppm
Rise Time-Max :
1.2ns
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm