515CBA38M8800AAGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
515CBA38M8800AAGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 38.8800MHZ CMOS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Qualification Status :
Not Qualified
Surface Mount :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Terminations :
6
Reach Compliance Code :
Compliant
Power Supplies :
3.3V
Factory Lead Time :
6 Weeks
Function :
Enable/Disable
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency :
38.88MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Output :
CMOS
Operating Frequency :
38.88MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Absolute Pull Range (APR) :
±80ppm
Supply Voltage :
3.3V
Series :
Si515
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Supply (Max) :
29mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Type :
VCXO
Base Resonator :
Crystal
Datasheets
515CBA38M8800AAGR
Skyworks Solutions, Inc. 515CBA38M8800AAGR
515CBA38M8800AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD