515CBA38M8800AAG
Mfr.Part #
515CBA38M8800AAG
Description
XTAL OSC VCXO 38.8800MHZ CMOS
Oscillators
Depth :
5mm
Operating Frequency :
38.88MHz
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Radiation Hardening :
No
Frequency Stability :
±20ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
29mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Absolute Pull Range (APR) :
±80ppm
Type :
VCXO
Operating Supply Voltage :
3.3V
Frequency :
38.88MHz
Supply Voltage :
3.3V
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Number of Pins :
6
Datasheets
515CBA38M8800AAG
Skyworks Solutions, Inc. 515CBA38M8800AAG
515CBA38M8800AAG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD