515CBA2M04800AAGR
Mfr.Part #
515CBA2M04800AAGR
Description
XTAL OSC VCXO 2.0480MHZ CMOS SMD
VCXO
Voltage - Supply :
3.3V
Absolute Pull Range (APR) :
±80ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
2.048MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power Supplies :
3.3V
Frequency Stability :
±20ppm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Frequency :
2.048MHz
Reach Compliance Code :
Compliant
Current - Supply (Max) :
29mA
Supply Voltage :
3.3V
Number of Terminations :
6
Qualification Status :
Not Qualified
Datasheets
515CBA2M04800AAGR
Skyworks Solutions, Inc. 515CBA2M04800AAGR
515CBA2M04800AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD