515CBA28M9350AAG
Mfr.Part #
515CBA28M9350AAG
Description
XTAL OSC VCXO 28.9350MHZ CMOS
6 Weeks
Power Supplies :
3.3V
Current - Supply (Max) :
29mA
Frequency :
28.935MHz
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Frequency :
28.935MHz
Supply Voltage :
3.3V
Frequency Stability :
±20ppm
Absolute Pull Range (APR) :
±80ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Reach Compliance Code :
Compliant
Voltage - Supply :
3.3V
Qualification Status :
Not Qualified
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Datasheets
515CBA28M9350AAG
Skyworks Solutions, Inc. 515CBA28M9350AAG
515CBA28M9350AAG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD