515CBA169M475AAG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
515CBA169M475AAG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 169.4750MHZ CMOS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Surface Mount :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
Qualification Status :
Not Qualified
Output :
CMOS
Packaging :
Strip
Power Supplies :
3.3V
Number of Terminations :
6
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Base Resonator :
Crystal
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Max) :
29mA
Operating Frequency :
169.475MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency :
169.475MHz
Type :
VCXO
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Series :
Si515
Published :
Supply Voltage :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Supply :
3.3V
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Factory Lead Time :
6 Weeks
Frequency Stability :
±20ppm
Absolute Pull Range (APR) :
±80ppm
Datasheets
515CBA169M475AAG
Skyworks Solutions, Inc. 515CBA169M475AAG
515CBA169M475AAG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD