515CAB98M0000AAG
Mfr.Part #
515CAB98M0000AAG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Description
XTAL OSC VCXO 98.0000MHZ CMOS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency :
98MHz
Reach Compliance Code :
Compliant
Symmetry-Max :
52/48%
Mounting Type :
Surface Mount
Control Voltage-Min :
0.33V
Fall Time-Max :
1.2ns
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Absolute Pull Range (APR) :
±100ppm
Supply Voltage :
3.3V
Rise Time-Max :
1.2ns
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Current - Supply (Max) :
29mA
JESD-609 Code :
e4
Base Resonator :
Crystal
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Operating Frequency :
98MHz
Control Voltage-Max :
2.97V
Output :
CMOS
Linearity :
5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Voltage - Supply :
3.3V
Datasheets
515CAB98M0000AAG
Skyworks Solutions, Inc. 515CAB98M0000AAG
515CAB98M0000AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD