515CAB16M3840AAG
Mfr.Part #
515CAB16M3840AAG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Description
XTAL OSC VCXO 16.3840MHZ CMOS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Qualification Status :
Not Qualified
Frequency :
16.384MHz
Number of Terminations :
6
Reach Compliance Code :
Compliant
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Strip
Supply Voltage :
3.3V
Current - Supply (Max) :
29mA
Power Supplies :
3.3V
Voltage - Supply :
3.3V
Absolute Pull Range (APR) :
±100ppm
Operating Frequency :
16.384MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Enable/Disable
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Datasheets
515CAB16M3840AAG
Skyworks Solutions, Inc. 515CAB16M3840AAG
515CAB16M3840AAG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD