515CAAM928000AAG
Mfr.Part #
515CAAM928000AAG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Description
XTAL OSC VCXO 928.0000KHZ CMOS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Packaging :
Strip
Control Voltage-Min :
0.33V
Frequency :
928kHz
Function :
Enable/Disable
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Linearity :
5%
Absolute Pull Range (APR) :
±100ppm
Fall Time-Max :
1.2ns
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Current - Supply (Max) :
29mA
Supply Voltage :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Operating Frequency :
0.928MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Base Resonator :
Crystal
Rise Time-Max :
1.2ns
Voltage - Supply :
3.3V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Control Voltage-Max :
2.97V
Factory Lead Time :
6 Weeks
Symmetry-Max :
52/48%
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm