515CAA80M0000BAGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
515CAA80M0000BAGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ CMOS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Frequency Stability :
±20ppm
Function :
Enable/Disable
Factory Lead Time :
6 Weeks
Control Voltage-Min :
0.33V
Supply Voltage :
3.3V
Rise Time-Max :
1.2ns
Voltage - Supply :
3.3V
Linearity :
5%
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Reach Compliance Code :
Compliant
JESD-609 Code :
e4
Absolute Pull Range (APR) :
±100ppm
Base Resonator :
Crystal
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Output :
CMOS
Series :
Si515
Symmetry-Max :
52/48%
Fall Time-Max :
1.2ns
Height Seated (Max) :
0.052 1.33mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Surface Mount :
yes
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.28mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Frequency :
80MHz
Frequency :
80MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Control Voltage-Max :
2.97V
Type :
VCXO
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Max) :
29mA
Datasheets
515CAA80M0000BAGR
Skyworks Solutions, Inc. 515CAA80M0000BAGR
515CAA80M0000BAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD