515CAA74M2500AAGR
Mfr.Part #
515CAA74M2500AAGR
Description
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ CMOS
Frequency :
74.25MHz
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Voltage - Supply :
3.3V
Supply Voltage :
3.3V
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Current - Supply (Max) :
29mA
Operating Frequency :
74.25MHz
Power Supplies :
3.3V
Absolute Pull Range (APR) :
±100ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Frequency Stability :
±20ppm
Datasheets
515CAA74M2500AAGR
Skyworks Solutions, Inc. 515CAA74M2500AAGR
515CAA74M2500AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD